card

Сургуулийн амжилтууд

 

  • 2005 онд “Боловсролын гавьяат үйлстэн”
  • 2005 онд БСШУ-ны сайдын “Бахархалын бичиг”
  • 2005-2009 оны Физикийн хичээлээр нийслэл, улсын “А” үнэлгээтэй сургууль
  • 2006 онд Монголын Оюуны Өмчийн академийн батламж
  • 2007 онд Сүхбаатар дүүргийн тэргүүний сургууль
  • 2007 онд Нийслэлийн тэргүүний үйл ажиллагаатай сургууль
  • 2008 онд Нийслэлийн ИТХ, Засаг даргын өргөмжлөл
  • 2009 онд “ТОП” шилдэг менежменттэй сургууль
  • 2010 онд Сүхбаатар дүүрэг, нийслэлийн тэргүүний ЗАН-ийн хамт олон 
  • 2010 онд Шилдэг менежменттэй сургууль
  • 2011 онд Нийслэлийн тэргүүний сургууль
  • 2012 онд Боловсролын хүрээлэнгийн батламж, өргөмжлөл
  • 2012 онд Боловсролын үнэлгээний төвийн “Хүндэт өргөмжлөл”
  • 2013 онд Сүхбаатар дүүргийн өргөмжлөл
  • 2014 онд Шилдэг илтгэл, ур чадварын дүүрэг, хот, улсын уралдаанд амжилт гаргасан өргөмжлөл
  • 2015 онд Сүхбаатар дүүргийн Бага ангийн багш нарын “Чансаа 2015” уралдааны аварга, Шилдэг илтгэлийн уралдааны улсын дэд байр
  • 2016 онд БСШУЯ-ны Хүндэт өргөмжлөл
  • 2016 IB олон улсын бакалавриат хөтөлбөр 
  • 2017 онд Боловсролын Үнэлгээний Төвийн өргөмжлөл
  • 2017 онд “Шилдэг илтгэл”- ээр тэргүүн байр эзлэв.
  • 2018 онд Улсын тэргүүний сургууль боллоо.
  • 2018 онд IB хөтөлбөртэй Олон улсын сургууль болсон.

БАГШ НАРЫН УР ЧАДВАРЫН УРАЛДААНД ГАРГАСАН АМЖИЛТУУД

Улсын ур чадварын уралдаанд

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / Аварга / 2010 он
  • Англи хэлний багш Ч.Нарангэрэл / 90% / 2013 он
  • Математикийн багш Б.Энхболд / 1-р байр / 2008 он
  • Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар / 3-р байр / 2016 он

Нийслэлийн ур чадварын уралдаанд

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / 1-р байр / 2006, 2008, 2010
  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / 2-р байр / 2005, 2007 он
  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / 3-р байр / 2004 он
  • Монгол хэлний багш О.Солонго / 3-р байр / 2003 он 
  • Математикийн багш Б.Энхболд / 5-р байр / 2005 он
  • Математикийн багш Ц.Нармандах / 1-р байр / 2002 он
  • Математикийн багш Ц.Нармандах / 1-р байр / 2005 он
  • Математикийн багш Ц.Нармандах / 1-р байр / 2008 он
  • Монгол хэлний багш О.Байгальмаа / 3-р байр / 2008 он
  • Монгол хэлний багш О.Байгальмаа / 2-р байр /  2009 он
  • Бага ангийн багш Тү.Баярмаа / 2-р байр / 2009 он
  • Англи хэлний багш Ч.Нарангэрэл / 1-р байр / 2013 он
  • Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл / 2-р байр / 2015 он
  • Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар / 3-р байр / 2012 он 
  • Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар / 3-р байр / 2013 он
  • Математикийн багш Б.Идэржавхлан / 3-р байр / 2013 он
  • Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар / 2-р байр / 2015 он
  • Хөгжмийн багш Ж.Ууганцэцэг / 2-р байр / 2011 он
  • Хөгжмийн багш Ж.Ууганцэцэг / 3-р байр / 2017 он

Дүүргийн ур чадварын уралдаанд

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / 1-р байр / 2005он, 2006, 2007он, 2008 он, 2010 он
  • Бага ангийн багш Т. Чимгээ / 2-р байр / 2002 он
  • Математикийн багш Б.Энхболд / 1-р байр / 2005 он
  • Математикийн багш Ц.Нармандах / 1-р байр / 2002 он
  • Математикийн багш Ц.Нармандах / 1-р байр / 2005 он
  • Математикийн багш Ц.Нармандах / 1-р байр / 2008 он
  • Математикийн багш Ц.Батбилэг / 3-р байр / 2007 он
  • Гадаад хэлний багш Т.Булбул / 3-р байр / 2008 он
  • Математикийн багш С.Энхбаатар / 1-р байр / 2008 он
  • Бага ангийн багш Тү.Баярмаа / 1-р байр / 2008 он
  • Биеийн тамрын багш П.Мөнхзул / 3-р байр / 2008 он
  • Бага ангийн багш Д. Ичинхорлоо / 3-р байр / 2009 он
  • Англи хэлний багш Ч.Нарангэрэл / 1-р байр / 2013 он 
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа / 2-р байр / 2014 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав / 1-р байр / 2014 он
  • Математикийн багш Г.Батбаяр / 2-р байр / 2014 он
  • Бага ангийн багш г.энхтунгалаг / 2-р байр / 2014 он
  • Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар / 2-р байр / 2015 он
  • Хөгжмийн багш Ж.Ууганцэцэг / 3-р байр / 2018 он

БАГШ НАРЫН МЭРГЭЖЛИЙН ОЛИМПИАДАД ҮЗҮҮЛСЭН АМЖИЛТУУД

Улсын олимпиад

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / Алтан  медаль / 2009 он
  • Нийгмийн ухааны багш А.Сандаг-Очир / Алтан медаль / 2001, 2003, 2005он
  • Физикийн багш Б.Цэнд / Алтан медаль / 2002 он
  • Физикийн багш П.Пүрэвдорж / 2-р байр / 2013 он
  • Физикийн багш П.Пүрэвдорж / 3-р байр / 2016,2017,2018 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга / Хүрэл медаль / 2017 он
  • Түүхийн багш Э.Нэмэхбаяр / Тусгай  байр / 2018 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга / "Уяач багш" цол / 2018 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга / Алтан медаль / 2018 он

Нийслэлийн олимпиад

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / Мөнгөн медаль / 2009 он
  • Математикийн багш Б.Энхболд /  Хүрэл медаль / 2010 он
  • Нийгмийн багш А.Сандаг-Очир / Хүрэл медаль / 2010 он
  • Монгол хэлний багш О.Хүрэлбаатар / Тусгай байр / 2010 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах / Мөнгөн медаль / 2008 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах / Хүрэл медаль / 2009 он
  • Математикийн багш Б.Идэржавхлан / Тэргүүн байр / 2009 - 2014 он жил бүр 
  • Англи хэлний багш Н.Саруул / 7-р байр / 2017 он
  • Англи хэлний багш Н.Саруул / Хүрэл байр / 2018 он
  • Түүхийн багш Э.Нэмэхбаяр / Тусгай байр / 2016 он
  • Түүхийн багш Э.Нэмэхбаяр / Тусгай байр / 2018 он
  • Бага ангийн багш То.Баярмаа "Эх хэлээрээ зөв сайхан бичицгээе" уралдаанд 5а анги / Тэргүүн байр / 2015 он
  • Бага ангийн багш Т.Чимгээ "Эх хэлээрээ зөв сайхан бичицгээе" уралдаанд 4а анги / Тэргүүн байр / 2016 он
  • Бага ангийн багш И.Мөнхзул "Эх хэлээрээ зөв сайхан бичицгээе" уралдаанд 4а анги / Тэргүүн байр / 2017 он

Дүүргийн олимпиад

  • Бага ангийн багш Тү.Баярмаа / Хүрэл медаль / 2004 он
  • Физикийн багш О.Идэрсайхан / Хүрэл медаль / 2009 он
  • Математикийн багш Б.Энхболд / Алтан медаль / 2010 он
  • Бага ангийн багш Д. Ичинхорлоо / Тусгай байр / 2009 он
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл / Хүрэл медаль / 2009 он
  • Химийн багш Н.Баярмаа / 3-р байр / 2008 он
  • Химийн багш Н.Баярмаа / 4-р байр / 2010 он 
  • Бага ангийн багш Д.Гантуяа / Хүрэл медаль / 2007 он
  • Бага ангийн багш Д.Гантуяа / Хүрэл медаль / 2014 он  
  • Англи хэлний багш Ч.Нарангэрэл / 3-р байр / 2010 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах / Мөнгөн медаль / 2012 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах / Алтан медаль / 2013 он
  • Бага ангийн багш Б.Бямбасүрэн / 2-р байр / 2015 он
  • Бага ангийн багш Ц.Чимэд / 1-р байр / 2012 он
  • Бага ангийн багш Ц.Чимэд / 2-р байр / 2015 он
  • Бага ангийн багш Ц.Чимэд / 5-р байр / 2016 он
  • Математикийн багш Г.Батбаяр / 2-р байр / 2017 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа / 2-р байр / 2018 он 
  • Англи хэлний багш Н.Саруул / 3-р байр / 2017 он
  • Англи хэлний багш Н.Саруул / 4-р байр / 2018 он
  • Түүхийн багш Э.Нэмэхбаяр / 2-р байр / 2016 он
  • Түүхийн багш Э.Нэмэхбаяр / 3-р байр / 2018 он
  • Физикийн багш П.Пүрэвдорж / 1-р байр / 2013 -2017 он
  • Физикийн багш П.Пүрэвдорж / 3-р байр / 2018 он

Нэрэмжит олимпиадуудад

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан                   Алтан медаль            2009 он 
  • Физикийн багш О.Идэрсайхан                   Хүрэл медаль            2010 он
  • Математикийн багш Б.Энхболд                Хүрэл медаль             2010 он
  • Химийн багш Н.Баярмаа                           Хүрэл медаль             2008 он
  • Физикийн багш Б.Цэнд                               Мөнгөн медаль          2002 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах               Мөнгөн медаль          2007 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах               Хүрэл медаль            2008 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах               Хүрэл медаль            2009 он
  • Математикийн баг Ц.Нармандах               Алтан медаль            2010 он
  • Математикийн багш Г.Шийравжамц        Алтан медаль             2012 он
  • Математикийн багш Г.Шийравжамц        Алтан медаль             2016 он
  • Бага ангийн багш Б.Бямбасүрэн              Хүрэл медаль             2007 он
  • Бага ангийн багш Б.Бямбасүрэн              Хүрэл медаль             2008 он
  • Бага ангийн багш Б.Бямбасүрэн              Мөнгөн медаль           2010 он
  • Бага ангийн багш Г.Энхтунгалаг              Хүрэл медаль             2015 он
  • Бага ангийн багш Г.Энхтунгалаг              Мөнгөн медаль           2016 он
  • Бага ангийн багш Ц.Чимэд                       Алтан медаль             2017 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга            Хүрэл медаль             2017 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга            Мөнгөн медаль           2017 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга            Хүрэл медаль             2018 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга            Хүрэл медаль             2018 он
  • Математикийн багш Б.Мөнхтулга            Мөнгөн медаль           2018 он

МЭРГЭЖЛИЙН АВАРГА БАГШ НАР

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан        "Мэргэжлийн аварга"     2005-2007,2009он  
  • Нийгмийн багш А.Сандаг-Очир      “Оны шилдэг багш “                        2006 он  
  • Математикийн багш Б. Энхболд    "Мэргэжлийн аварга"                      2005 он   
  • Математикийн багш С.Энхбаатар "Мэргэжлийн аварга"                      2007 он
  • Сургалтын менежер Ц.Энхтуяа   "Нийслэлийн тэргүүний сургалтын менежер"        2007 он
  • Сургалтын менежер Ц.Энхтуяа      "СБД-ийн Бүтээлч багш"                2016 он 
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав        "СБД-ийн Бүтээлч багш"               2016 он 
  • Математикийн багш С.Батбилэг      "Оны шилдэг менежер"                2016 он
  • Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар    "Шилдэг багш"                                2012 он 
  • Хөгжмийн багш Ж.Ууганцэцэг       "Шилдэг багш"     2013он, 2017он,2018он

БАГШ НАРЫН ШИЛДЭГ ИЛТГЭЛИЙН УРАЛДААНД ҮЗҮҮЛСЭН АМЖИЛТУУД

Илтгэлийн  уралдаан улсад 

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан          Тэргүүн байр      2004 он
  • физикийн багш О.Идэрсайхан      Тэргүүн байр            2007 он
  • физикийн багш О.Идэрсайхан                         2-р байр                         2009 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                        2-р байр                         2016 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                         Тусгай  байр                  2017 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                         Тусгай байр                   2018 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа                            Тусгай  байр                  2018 он
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл                      Тусгай  байр                  2015 он
  • Математикийн багш С.Батбилэг                      Шилдэг 3ын- 1               2014 он

Илтгэлийн уралдаан нийслэлд  

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан                         2-р байр                      2004 он
  • Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл            Тусгай  байр               2014он
  • Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл             Тусгай  байр               2015он
  • Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл             Тусгай  байр               2017он
  • Математикийн багш С.Батбилэг /бүсэд/         1-р байр                      2008 он
  • Математикийн багш С.Батбилэг /бүсэд/         1-р байр                      2013 он
  • Бага ангийн багш Ц.Намжилсүрэн                    Тусгай  байр              2015 он
  • Бага ангийн багш Ц.Намжилсүрэн                    Тусгай  байр              2016 он
  • Бага ангийн багш Ц.Чимэд                               Тусгай байр                2015 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа                            1-р байр                      2015 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа                           1-р байр                      2018 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                        1-р байр                      2016 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                        5-р байр                      2016 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                        6-р байр                      2016 он
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл                     2-р байр                      2015 он
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл                     1-р байр                      2016 он
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл                     2-р байр                      2017 он

Илтгэлийн уралдаан  дүүрэгт

  • Физикийн багш О.Идэрсайхан                    1-р байр  2006 он, 2-р байр 2008 он
  • Нийгмийн ухааны багш А.Сандаг-Очир          3-р байр                      2007 он
  • Биеийн тамрын багш М.Эрдэнэчимэг             1-р байр                      2010 он
  • Англи хэлний багш Ч.Нарангэрэл                    3-р байр                      2011 он
  • Математикийн багш С.Батбилэг                      2-р байр                      2008 он
  • Математикийн багш С.Батбилэг                      3-р байр                      2013 он
  • Математикийн багш Б.Идэржавхлан               2-р байр                      2013 он
  • Бага ангийн багш Г.Энхтунгалаг                      3-р байр                      2015 он
  • Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл            2-р байр                      2014 он
  • Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл           2-р байр                      2015он
  • Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл           3-р байр                      2017он
  • Бага ангийн багш Ц.Намжилсүрэн                 1-р байр                      2015 он
  • Бага ангийн багш Ц.Намжилсүрэн                 2-р байр                      2016 он
  • Бага ангийн багш Ц.Намжилсүрэн                 2-р байр                      2017 он
  • Бага ангийн багш Ц.Чимэд                             2-р байр                      2015 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа                          2-р байр                      2015 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа                          3-р байр                      2016 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа                          2-р байр                      2017 он
  • Химийн багш М.Түвшинзаяа                          1-р байр                      2018 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                       2-р байр                      2016 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                       1-р байр                      2016 он
  • Англи хэлний багш Т.Ханджав                       1-р байр                      2016 он
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл                    1-р байр                      2015 он 
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл                    2-р байр                      2016 он 
  • Мэдээлэл зүйн багш Л.Батгэрэл                    2-р байр                      2017 он

БАГШ НАРЫН СПОРТЫН УРАЛДААН ТЭМЦЭЭНД ГАРГАСАН АМЖИЛТУУД

Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд  

  • Биеийн тамирын багш Т.Батхүү      "Волейбол"          2018 онд  Хүрэл  медаль
  • Мэдээлэл зүйн багш М.Даваасүрэн "Сагсан бө
  • мбөг"  2013, 2014 онд Хүрэл медаль
  • Мэдээлэл зүйн багш М.Даваасүрэн "Сагсан бөмбөг"  2017 онд Алт, мөнгөн  медаль
  • Биеийн тамирын багш Б.Хатанзоригт "Гандбол"  2008, 2014,2015онд  Алтан медаль, 2016 онд Мөнгөн медаль, 2012 онд Хүрэл медаль
  • Биеийн тамирын багш Б.Хатанзоригт " Гандбол" 2014 онд "Шилдэг довтлогч", 2015 онд "Гандболын спортын мастер" 
  • Биеийн тамирын багш Б.Хатанзоригт "Хөнгөн атлетик" 2010,2011   Алтан медаль, 2012 онд "Хөнгөн атлетикийн спортын мастер"

Нийслэлийн тэмцээнд

  • Биеийн тамирын багш Т.Батхүү   "Волейбол"           2014 онд  Хүрэл медаль
  • Биеийн тамирын багш Т.Батхүү   "Волейбол"           2016 онд  Мөнгөн медаль
  • Мэдээлэл зүйн багш М.Даваасүрэн "Сагсан бөмбөг"  2015-2017онд  Мөнгө, Хүрэл медаль
  • Мэдээлэл зүйн багш М.Даваасүрэн "Сагсан бөмбөг"  2015-2017 онд 3 удаа Алтан медаль  
  • Англи хэлний багш Н.Саруул "Ширээний теннис"     2016 онд   Алтан медаль 
  • Англи хэлний багш Н.Саруул "Ширээний теннис"     2017 онд   Алтан медаль 
  • Англи хэлний багш Н.Саруул "Ширээний теннис"      2018 онд   Мөнгөн медаль
  • Бага ангийн багш Д.Гантуяа    "Ширээний теннис"     2014 онд   Алтан медаль 
  • Бага ангийн багш Д.Ичинхорлоо   "Волейбол"            2014 онд  Мөнгөн медаль
  • Бага ангийн багш Д.Ичинхорлоо  "Волейбол"            2015 онд  Алтан медаль
  • Бага ангийн багш Д.Ичинхорлоо  "Волейбол"            2016 онд  Мөнгөн медаль
  • Бага ангийн багш Д.Ичинхорлоо  "Волейбол"            2018 онд  Мөнгөн медаль
  • Биеийн тамирын багш Б.Хатанзоригт "Хөнгөн атлетик" 2010 онд  Мөнгөн медаль, 2011 онд Алт, мөнгө, хүрэл медаль,1-р зэргийн Шүүгч,
  • Биеийн тамирын багш Б.Хатанзоригт "Хөнгөн атлетик" 2012 онд Алт, мөнгө, хүрэл медаль

Дүүргийн тэмцээнд

  • Сургалтын менежер Б.Цэнд "Ширээний теннис"  2007онд хүрэл медаль, 2009 онд хүрэл медаль
  • Жижүүр Түвшинжаргал  "Шатар" 2008 онд хүрэл медаль, 2010 онд хүрэл медаль, 2015 онд алтан медаль
  • Англи хэлний багш О.Ундармаа "Ширээний теннис" 2008 онд мөнгөн медаль 4. Бага ангийн багш Д.Гантуяа   "Ширээний теннис"   2018 онд Хүрэл медаль
  • Мэдээлэл зүйн багш М.Даваасүрэн "Сагсан бөмбөг"  2015-2018 онд 3 удаа  Алтан медаль
  • Мэдээлэл зүйн багш М.Даваасүрэн "Сагсан бөмбөг"  2018 онд 2 удаа Алтан медаль
  • Бага ангийн багш Г.Хоролгарав "Шатар" 2015, 2016,2017 онд хүрэл медаль
  • Бага ангийн багш Б.бямбасүрэн "Шатар" 2018 онд хүрэл медаль

БАГШ НАРЫН СПОРТЫН ТЭМЦЭЭНД ГАРГАСАН БАГИЙН АМЖИЛТУУД

  • СБД-ийн "Багш нарын 4 төрөлт тэмцээн"д  2009 онд багаараа  Тэргүүн байр, цом 
  • СБД-ийн "Багш нарын 4 төрөлт тэмцээн"-д эмэгтэй сагсан бөмбөгийн баг 2008 онд алтан медаль, 2009 онд хүрэл медаль, 2010 онд мөнгөн медаль
  • Нийслэлийн "Багш нарын сагсан бөмбөгийн тэмцээн"д 2008 онд 4-р байр, 2009 онд хүрэл медаль
  • СБД-ийн "Багш нарын 4 төрөлт тэмцээн"д  2008 онд багаараа 1-р байр алтан медаль, шилжин явах цом 
  • Монгол улсын ерөнхий сайдын нэрэмжит “Бид Сүхбаатарчууд” спорт, урлагийн наадмын "Волейболын төрөл"-д 2010 онд  3-р байр хүрэл медаль 
  • Багш нарын баярын тэмцээний сагсан бөмбөгийн төрөлд 2011 онд  3-р байр, хүрэл медаль 
  • Нийслэлийн багш нарын баярын тэмцээнд "Волейболын төрөл"-д  2011 онд    3-р байр, хүрэл медаль
  • Нийслэлийн багш нарын баярын тэмцээнд "Волейболын төрөл"-д 2012 онд  2-р байр, мөнгөн медаль 
  • СБД-ийн Багш нарын таван төрөлт тэмцээнд "Волейболын төрөл"-д 3-р байр, хүрэл медаль
  • "Шинэ үе" сургуулийн нэрэмжит тэмцээнд " Гарбөмбөгийн төрөл"-д 2-р байр," мөнгөн медаль, "Сагсан бөмбөгийн төрөл"-д  2-р байр, мөнгөн медаль
  • Нийслэлийн  48-р сургуулийн нэрэмжит" Гар бөмбөгийн тэмцээн"-д Тэргүүн байр, алтан медаль 
  • 29,58,116-р сургуулиудын ойн нэрэмжит" Гарбөмбөгийн тэмцээн"-д Тэргүүн байр, алтан медаль 
  • "Их сорил 2015 "уралдааны  "Волейболын тэмцээн"-д 2014 онд 1-р байр, шилжин явах цом
  • Нийслэлийн ЕБС-ийн багш ажилчдын "Даамны тэмцээн"- д 2014 онд  2-р байр 
  • Нийслэлийн хувийн хэвшлийн сургуулиудын  аварга шалгаруулах "Гар бөмбөгийн тэмцээн"-д 2015 онд  3-р байр
  • Нийслэлийн 1-р  сургуулийн нэрэмжит "Волейболын тэмцээн"-д 2015 онд Тэргүүн байр, алтан медаль 
  • СБД-ийн "Залуу багш нарын аварга шалгаруулах гарбөмбөгийн тэмцээн"-д  2015 онд Тэргүүн байр, алтан медаль
  • СБД- ийн "Багш нарын уламжлалт спортын тэмцээн"-д 2016 онд багаараа  3-р байр
  • НБГ-ын 85 жил, 20-р сургуулийн 60 жилийн ойн нэрэмжит "Волейболын тэмцээн"д 2016 онд Тэргүүн  байр,  шилжин явах цом
  • 3-р сургуулийн 95 жилийн ойн нэрэмжит "Залуу багш нарын тэмцээн"д 2016 онд  Тэргүүн байр , цом
  • СБД-ийн Спортын 9-р наадмын  "Волейболын аварга шалгаруулах тэмцээнд"  2016 онд 3-р байр 
  • СБДЗД-ын нэрэмжит Бага ангийн багш нарын "Бага олимп 2017" спортын 5 төрөлт  тэмцээнд багаараа  2-р байр
  • СБД-ийн Засаг даргын нэрэмжит "Багш нарын спортын тэмцээн"д  2017 онд Тэргүүн байр, шилжин явах цом
  • 58 р сургуулийн нэрэмжит нийслэлийн 3 төрөлт тэмцээнд  2017 онд Дэд байр
  • СБД-ийн ЕБС-ийн багш ажилчдын " Гар бөмбөг"-ийн тэмцээнд  2017 онд 3-р байр
  • Залуу багш нарын "Волейболын аварга шалгаруулах тэмцээн"д  2017 онд Тэргүүн байр, шилжин явах   цом 
  • СБД-ийн Залуу багш нарын "Сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээн"д 2018 онд  Тэргүүн байр, шилжин явах цом
  • СБД -ийн Залуу багш нарын "Волейболын аварга шалгаруулах тэмцээн"д 2018 онд Тэргүүн байр, шилжин явах цом 
  • Нийслэлийн  2-р сургуулийн нэрэмжит  багш нарын " Сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээн"д 2018 онд Тэргүүн байр, шилжин явах цом
  • Улаанбаатар сургуулийн нэрэмжит "Сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээн" д 2018 онд  Тэргүүн байр
  • Нийслэлийн 1-р сургуулийн 95 жилийн ойн нэрэмжит ЕБС- ийн багш нарын  "Сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээн"д  2018 онд  Дэд байр
  • СБД-ийн Бага ангийн багш нарын 5 төрөлт тэмцээнд багаараа  2018 онд Тэргүүн байр, Цом "Дартс"аар алтан медаль, шатархүрэл медаль,   теннис хүрэл медаль

2018 – 2021 ОНД ТЭМЦЭЭН УРАЛДААНД ГАРГАСАН БАГШ НАРЫН АМЖИЛТ

Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар 

  • 2018 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 2-р байр
  • 2020  онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр

Хөгжмийн багш Ж.Ууганцэцэг

  • 2019 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 3-р байр
  • 2021 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д багаараа дүүрэгт 1-р байр

Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл 

  • 2019 онд мэргэжлийн олимпиадад дүүрэгт 3-р байр, нийслэлд тусгай байр
  • 2018 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 2-р байр 
  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 3-р байр
  • 2019 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 2-р байр
  • 2021 онд  “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр

Монгол хэлний багш О.Байгальмаа 

  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр

Математикийн багш Н.Дайвий-Од

  • 2020 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 1-р байр

Математикийн багш С.Батбилэг

  • 2020 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 2-р байр 

Математикийн багш Б.Мөнхтулга

  • 2020 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 3-р байр

Математикийн багш Ц.Нармандах, Г.Батбаяр нар 

  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, улсад 2-р байр

Биеийн тамирын багш Б.Хатанзоригт

  • 2019 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 3-р байр
  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 2-р байр, нийслэлд 3-р байр

Химийн багш  М.Түвшинзаяа

  • 2018 он “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд Тусгай байр
  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 2-р байр
  • 2019 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд Тусгай байр
  • 2021 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, улсад  Тусгай байр

Химийн багш Н.Баярсайхан 

  • 2018 он “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд Тусгай байр
  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 2-р байр
  • 2021 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, улсад  Тусгай байр

Химийн багш Э.Мөнхтуул 

  • 2021 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, улсад  Тусгай байр

Биологийн багш Д.Чинзориг 

  • 2018 онд “Биологийн багш нарын  олимпиад”-аас нийслэлд “Хүрэл” медаль
  • 2019 онд “Биологийн багш нарын  олимпиад”-аас нийслэлд “Хүрэл” медаль, улсад “Алтан” медаль

Б.Хатанзоригт, Т.Батхүү, Д.Пүрэвцогт, Ц.Ган-Эрдэнэ багш нарын амжилт

  • 2018 онд Залуу багш нарын  волейболын аварга шалгаруулах тэмцээнд “Алтан” медаль 
  • 2018 онд  Нийслэлийн багш нарын волейболын аварга шалгаруулах тэмцээнд “Алтан” медаль 
  • 2019 он Нийслэлийн багш нарын волейболын аварга шалгаруулах тэмцээнд “Алтан” медаль 
  • 2019 он Залуу багш нарын  сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд “Алтан” медаль 
  • 2021 он “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт  1-р байр

Д.Цолмон

  • 2019 онд Улсын математикийн 55-р олимпиадын II  даваанд нийслэлд 2-р байр, мөнгөн медаль
  • Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаанд дүүрэгт 3-р байр

Англи хэлний багш Т.Ханджав

  • 2018 онд“Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 2-р байр

Англи хэлний багш Ө.Ботагүз

  • 2019 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд Тусгай байр

Англи хэлний багш З. Дашжав

  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 2-р байр, нийслэлд 2-р байр
  • 2020 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 2-р байр
  • 2021 онд“Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр

Англи хэлний багш Г. Булган

  • 2021онд“Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр
  • Lingors олон улсын байгууллагаас зохион байгуулсан уншлагын уралдаанд 4-р байр

Англи хэлний багш Б.Мөнхбаяр

  • 2021 онд “ХОББИ” сургуулийн нэрэмжит англи хэлний багш нарын 18-р олимпиадад 2р байр
  • 2019 онд Англи хэлний багш нарын улсын 24-р олимпиадад 1-р байр
  • Нийслэлийн англи хэлний багш нарын олимпиадад 1- р байр, дүүрэгт 2-р байр

Орос хэлний багш Ө.Баярчимэг

  • 2018 онд Орос хэлний багш нарын олимпиадад Алт, Мөнгөн медаль
  • 2019 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 1-р байр

Түүхийн багш Э.Нэмэхбаяр

  • 2018 онд Түүхийн багш нарын олимпиадад улсад 4-р байр
  • 2019 онд Түүхийн багш нарын олимпиадад нийслэлд  Хүрэл медаль

Математикийн багш Ц.Урангоо 

  • 2018 онд Математикийн багш нарын олимпиадад  дүүрэгт  хүрэл медаль, нийслэлд хүрэл медаль
  • 2019 онд Математикийн багш нарын олимпиадад  дүүрэгт мөнгөн медаль, нийслэлд  хүрэл медаль

Физикийн багш П.Пүрэвдорж 

  • 2018 онд Физикийн багш нарын олимпиадад нийслэлд хүрэл медаль, улсад хүрэл медаль
  • 2019 онд Физикийн багш нарын олимпиадад нийслэлд хүрэл медаль, улсад хүрэл медаль
  • 2019 онд  “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 3-р байр

Физикийн багш Д.Ууганбаяр

  • 2018 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д аймагт  1-р байр, улсад 3-р байр

Эрүүл мэндийн багш Б.Буянзаяа, нийгмийн ажилтан Ө.Оргил нар

  • 2021 онд“Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр

Газарзүйн багш Б.Пүрэврагчаа

  • 2019 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр
  • 2020 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр

Дүрслэх урлагийн багш Ц.Навагчамбуу

  • 2019 онд “Huga color “ багш нарын зурах ур чадварын уралдаанд хөрөг зургийн төрөл 4-р байр
  • 2018 онд Техник технологийн олимпиадад зургийн төрлөөр дүүрэгт 3-р байр хүрэл медал
  • 2019 онд “Авьяасын хур”багш нарын бүтээлийн уралдаанд дүүрэгт 2-р байр, нийслэлд тусгай байр
  • 2019 онд “Ур чадварын уралдаан”-д дүүрэгт 1-р байр, нийслэлд 4-р байр

Бэлтгэсэн сурагчдын амжилт

  • 2018 онд улс нийслэлийн хэмжээний зургийн уралдаанаас 3 алт, 4мөнгө, 5 хүрэл медаль
  • 2019 онд улс нийслэлийн хэмжээний зургийн уралдаанаас 10 алт, 6 мөнгө, 6 хүрэл медаль

Бага ангийн багш Ц.Чимэд

  • 2018 онд Н. Өлзий багшийн нэрэмжит улсын математикийн XVIII олимпиад Алтан медаль

Бага ангийн багш Намсрайжавын Ууганчимэг

  • 2018 онд Улсын сэтгэх чадварын олимпиадад нийслэлд 1-р байр, улсад тусгай байр 

Бага ангийн багш Д.Мөнх-Од, Б.Түмэнбаяр нар 

  • 2020 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 2-р байр

Бага ангийн багш И.Мөнхзул

  • 2019 онд  “Эх хэлээрээ зөв сайхан бичицгээе” нийслэлийн уралдааны дэд байр 

Бага ангийн багш Ц.Намжилсүрэн 

  • 2020 онд  “Эх хэлээрээ зөв сайхан бичицгээе” нийслэлийн уралдааны дэд байр 

Бага ангийн багш Д.Мөнхжаргал багш

  • 2019-2021 Багш нарын спорт тэмцээний шатрын төрөлд-мөнгөн медаль 
  • “ЧАНСАА – 2019” бага ангийн багш нарын математикийн олимпиадад  хүрэл медаль

Бага ангийн багш О.Төгөлдөрцэцэг багш

  • “ЧАНСАА – 2019” бага ангийн багш нарын математикийн олимпиадад  хүрэл медаль
  • 2019 онд  “Эх хэлээрээ зөв сайхан бичицгээе” нийслэлийн уралдааны тусгай байр 
  • 2020 онд Багш нарын спортын наадам “Дардас” –ын төрөл багаараа алтан медаль

Бага ангийн багш Д.Цолмон

  • 2019 онд Математикийн олимпиадын багш нарын ангилалд нийслэлд 2р байр Мөнгөн медаль
  • 2019 онд 2020 онд “Шилдэг илтгэл шалгаруулах уралдаан”-д дүүрэгт 3-р байр

Телевизээр хичээл заасан багш нар

2019-2020 он, 2020-2021  оны хичээлийн жилд Коронавирусын халдварт өвчний улмаас хөл хорио тогтоож, улс орон даяар хүүхэд багачууддаа ТВ хичээл зааж ажилд манай сургуулиас 14 багш шалгаран оролцож, идэвх чармайлт, ур чадвараа дайчлан хичээл зааж байгаа нь туйлын бахархалтай байна. Эдгээр багш нартаа сургуулийнхаа нийт багш нар, суралцагчид, эцэг эхчүүдийн зүгээс баяр хүргэж, ажилд нь амжилт хүсэн ерөөе.

Математикийн багш Г.Батбаяр

Математикийн багш Ц.Нармандах

Биеийн тамирын багш Б.Хатанзоригт


Хөгжмийн багш Х.Эрдэнэбаатар

Хөгжмийн багш Ж.Ууганцэцэг

Англи хэлний багш Ч.Нарангэрэл


Бага ангийн багш Ц.Чимэд

Бага ангийн багш Ш.Нарантогтох

Бага ангийн багш Б.Түмэнбаяр


Нийгмийн ухааны багш Ш.Ариунгэрэл

Орос хэлний багш Ө.Баярчимэг


Биеийн тамирын багш Т.Батхүү

Монгол хэлний багш С.Отгондорж


Улсын Математикийн 55 дугаар олимпиадыг “Шинэ Үе “сургуулийн нэрэмжит болгон зохион байгуулав.

Зохион байгуулагч:

ММО зохион байгуулах хороо, нийслэлийн ерөнхий боловсролын “Шинэ Үе” сургууль.

Хугацаа: 2019 оны 4-р сарын 29-өөс 5-р сарын 4.

Ангилал: Сурагчдын дунд ангилал буюу 9-10-р анги, ахлах ангилал буюу 11-12-р анги (Сурагчдыг анги өгсөн оролцохыг зөвшөөрнө), багш ангилал буюу математикийн багш.

Оролцогчийн тоо: Сурагчдын дунд ангилал 101, ахлах ангилал 83, нийт 184 сурагч, багш ангилал 60.

Медаль: 3 алт, 10 мөнгө, 21 хүрэл медалийн эзэд тодорлоо.

Баг: 21 аймаг, нийслэлийн 7 дүүрэг (Багануур, Багахангай, Налайх дүүрэг хамтдаа), зохион байгууулагч Шинэ үе сургууль, нийт 29 баг.

Онцлог: Ангилалыг цөөрүүлж олон улсын олимпиадын жишигт ойртуулав, Шинэ үе сургуулийн зүгэээс монголын математикийн олимпиадын ахмад, дунд, залуу үеийнхэнд хүндэтгэл үзүүлэв, үе үеийн аваргуудыг алдаршуулав, математикийн олимпиадын түүхийг харуулсан самбарууд гарган сурталчлав.

Шинэ Үе сургуулийн амжилт: Шинэ Үе сургуулийг төлөөлж 12-р ангийн сурагч Г.Мөнхтүшиг (22 оноогоор хүрэл мадаль), А.Учрал-Эрдэнэ (17 оноогоор тусгай байр), 11-р ангийн сурагч Б.Алтантүлхүүр (12 оноо), 9-р ангийн сурагч Д.Нандин (3 оноо), 6-р ангийн сурагч Б.Тэнүүнсайхан (17 оноогоор хүрэл медаль), багш Б.Мөнхтулга(10 оноо), С.Дэлгэр(11 оноо) нар оролцов. Шинэ Үе сургуулийн баг оноогоор 5-р байр эзлэн 2020 онд болох 56-р олимпиадад нэг сурагч илүү оролцуулах эрхээр шагнууллаа.


Багш нарын амжилттай холбоотой зургууд


2019 оны Онцлох хүүхэд Батлхагвын Тэнүүнсайхан (8в ангийн сурагч)

  • Улсын математикийн 55дахь олимпиадын Хүрэл медальт, улс, нийслэл, дүүргийн математикийн олимпиадын  алт, мөнгө, хүрэл медальт

8в ангийн сурагч Ш. Мөнхдэлгэр

  • Нийслэл, дүүргийн математикийн олимпиадын алт, мөнгө, хүрэл медальт “Монгол Кюберс” клубын гишүүн,
  • 2021 онд Сергей Рахманиновын нэрэмжит “Өсвөрийн төгөлдөр хуурчдын олон улсын онлайн уралдаанд” 3р байр

8б ангийн сурагч О. Мөнхжавхлан

  • 2019 онд Кенгароо олон улсын олимпиадад. Алтан медаль
  • ВЕСТ -2021 олон улсын математикийн олимпиадад Алтан медаль
  • 2021 онд Математик Стемко олон улсын уралдаанд Мөнгөн медаль

8б ангийн сурагч А. Азбилэг

  • 2019 онд Нийслэлийн математикийн олимпиадад 1 алт, 1 хүрэл медаль
  • 2020 онд Нийслэлийн математикийн олимпиадад 1 мөнгө, 1 хүрэл медаль

8б ангийн сурагч Х. Маргад

  • 2019 онд Нийслэлийн математикийн олимпиадад 1 мөнгө , 1 хүрэл медаль
  • 2020 онд Нийслэлийн математикийн олимпиадад 1 алт, 1 хүрэл медаль

8а ангийн сурагч М. Оюу

  • 2019 онд Гар зургийн уралдаанаас нийслэлд 4 алтан медаль
  • 2020 онд Өсвөрийн төгөлдөр хуурчдын “Классика” улсын уралдаан алтан медаль

7а ангийн сурагч Б. Цас

  • 2018 онд нийслэлийн матемаикийн олимпиадаас 2 алт, 1 мөнгө, 3 хүрэл медаль
  • 2019 онд нийслэлийн монгол хэлний олимпиадаас 2 алт, 1 мөнгөн медаль
  • 2019 онд Кенгароо олон улсын уралдаанаас Хүрэл медаль

7а ангийн сурагч Б.Ганбаяр

  • 2019 он ОХУ-ын Улан-Үдэ хотод болсон  “Олон улсын өсвөрийн сагсан бөмбөгчдийн аварга шалгаруулах тэмцээн”-ий хүрэл медаль 
  • 2019 онд  Улсын өсвөрийн сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээний мөнгөн медаль 
  • 2019 онд “Modun cup” клубуудын аварга шалгаруулах тэмцээний мөнгөн медаль, 2020 онд хүрэл медаль 
  • 2020 онд “Dream basketball academy”-ын сагсан бөмбөг”-ийн хүрэл медаль 
  • 2020 онд “International children camp 3х3 сагсан бөмбөг”-ийн хүрэл медаль

7а ангийн сурагч Н.Наранбаяр

  • 2019 онд Нийслэлийн Авьяаслаг сурагч
  • 2018,2019 онд Латин америк,Стандарт бүжгийн төрөлд нийслэлд 1,2,3 байр
  • 2019 онд Сарны цом улсын аврага шалгаруулах бүжгийн тэмцээнд 3 байр 

5а ангийн сурагч Болдын Соёмбо

  • Үндэсний аварга шалгаруулах тэмцээн-2018 аас шалгаран Сампингийн төрөл V ангилал
  • олон улсын тэмцээнд оролцох эрх авсан
  • 2018 онд Малайз улсын Куала-Лумпур хотод болсон 23 дахь удаагийн олон улсын цээж тоолол, соробан сампингийн тэмцээн(23rd UCMAS)-д амжилттай оролцож Алтан цом
  • 2019 онд Үндэсний аварга шалгаруулах тэмцээн 2019-д оролцож аварга болсон
  • Үндэсний аварга шалгаруулах тэмцээн-2018 аас шалгаран Сампингийн төрөл V ангилал
  • олон улсын тэмцээнд оролцох эрх авсан
  • 2018 онд Малайз улсын Куала-Лумпур хотод болсон 23 дахь удаагийн олон улсын цээж тоолол, соробан сампингийн тэмцээн(23rd UCMAS)-д амжилттай оролцож Алтан цом
  • 2019 онд Үндэсний аварга шалгаруулах тэмцээн 2019-д оролцож аварга болсон

5а ангийн сурагч Бат-Очирын Амин - Эрдэнэ

  • 2018 онд Н. Өлзий багшийн нэрэмжит улсын математикийн нээлттэй XVIII олимпиад хүрэл медаль
  • Математикийн уламжлалт XVI олимпиадаас хүрэл медаль
  • Д. Цэрэндуламын нэрэмжит нийслэлийн нээлттэй математикийн олимпиад хүрэл медаль
  • Тусгаар тогтнолын Олон улсын математикийн II  уралдааны үндэсний ангиллын VI олимпиадаас мөнгөн медаль
  • 2019 онд Kangaroo - 2019 мөнгөн медаль
  • SOF international mathematics olympiad Энэтхэг Дели /онлайнаар оролцсон/ 2-р байр мөнгөн медаль
  • 2018 онд Н. Өлзий багшийн нэрэмжит улсын математикийн нээлттэй XVIII олимпиад хүрэл медаль
  • Математикийн уламжлалт XVI олимпиадаас хүрэл медаль
  • Д. Цэрэндуламын нэрэмжит нийслэлийн нээлттэй математикийн олимпиад хүрэл медаль
  • Тусгаар тогтнолын Олон улсын математикийн II  уралдааны үндэсний ангиллын VI олимпиадаас мөнгөн медаль
  • 2019 онд Kangaroo - 2019 мөнгөн медаль
  • SOF international mathematics olympiad Энэтхэг Дели /онлайнаар оролцсон/ 2-р байр мөнгөн медаль

5б ангийн сурагч: Цогтсайханы Буянтөр

  • 2019 онд Каngaroo ОУ-ын математикийн олимпиад 2р зэргийн диплом
  • Каngaroo ОУ-ын математикийн олимпиад Алтан медаль

5в ангийн сурагч: Болдбаатарын Батболд

  • 2021 онд Энэтхэг улсын (Science Olympiad Foundation) байгууллагаас зохион байгуулдаг математикийн олон улсын олимпиад (IMO) www.sofworld.org/imo Certificate of Achievement Алтан медаль
  • 2020 онд Энэтхэг улсын (Science Olympiad Foundation) байгууллагаас зохион байгуулдаг англи хэлний олон улсын олимпиад (IEO) www.sofworld.org/ieo Certificate of Achievement
  • (IMN10705001) School zone level: 5 Regional Zone level: 376
  • 2019 онд American mathematics Olympiad (Ази тивийн 10 гаруй орны сурагчдын дунд олон улсын математикийн нээлттэй олимпиадаас) Алтан медаль

4в ангийн сурагч Түвшиндаваагийн Анир

  • 2018 онд Соробан сампин, цээж тооллын үндэсний   аварга шалгаруулах тэмцээнд 3р байр Хүрэл цом,
  • Олон улсын 23 дахь удаагийн соробан сампингийн дэлхийн аваргын тэмцээний дээд шагнал буюу Чампион цом хүртэж Алтан цом авсан.
  • 2019 онд Соробан сампин, цээж тооллын үндэсний   аварга шалгаруулах тэмцээнд “Соробан сампин”-ийн ангилалд Мөнгөн цом, “Ой тогтоолт”-ын ангилалд Мөнгөн цом авсан.
  • 2019 онд Камбож улсын Пномпень  Олон улсын цээж тоолол, соробан сампингийн аварга шалгаруулах 24 дэх тэмцээнд CHAMPION цомын эзэн болж хошой аварга болсон

10б ангийн сурагч А.Энхжин

  • 2020 онд Таэквондогийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд Хүрэл медаль

12б ангийн сурагч Э.Ариунтамир

  • 2018, 2019 онд Индонез, Унгар улсад зохиогдсон Олон улсын тэмцээнд Монгол улсаа төлөөлж амжилттай оролцож Монгол улсын рекордыг шинэчлэн тогтоосон.
  • 2020.10.21-2020.10.27 зохиогдсон Өсвөр үе, идэрчүүдийн усан спортын Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс 2 Алт, 8 Мөнгө, 2 Хүрэл медаль хүртсэн.
  • Монгол улсын рекордыг 200м араар даллах төрөлд шинэчлэн тогтоосон.

12б ангийн сурагч А.Эгшиглэн

  • 2018 онд  Өсвөрийн төгөлдөр хуурын улсын уралдаанд хосын төрөлд АЛТАН медаль хүртсэн. 
  • 2019 онд Төгөлдөр хуурын Улсын аварга шалгаруулах уралдаанд амжилттай оролцож Гоцлол төрөлд АЛТ, МӨНГӨН медаль хүртсэн.

12б ангийн сурагч А.Лхагва-Очир

  • 2017 онд Таеквондогийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд МӨНГӨ, ХҮРЭЛ медаль
  • 2018 онд Таеквондогийн олон улсын нээлттэй тэмцээнд ХҮРЭЛ медаль хүртсэн.

12б ангийн сурагч Г. Маргад

  • 2019 онд New York, Garnegie Hall-д зохион байгуулагдсан Олон улсын хөгжмийн наадамд ХИЙЛ хөгжмийн төрөлд 2 дугаар байр эзэлж, мөнгөн медаль хүртсэн.

11в ангийн сурагч Г. Алтангэрэл

  • Улсын аварга шалгаруулах 25м гар бууны төрөлд мөнгөн медаль хүртсэн байна.
  • 2018 онд Буудлагын ӨУАШТ Алт, Мөнгө 2018 ЗУАШТ 2 Мөнгө 2019 Аваргын гараа Мөнгө 2019 ЗУАШТ Мөнгө 2020 ӨУАШТ 3 Мөнгө

12а ангийн сурагч А. Мөнхцэцэг

  • “Монголын сайхан бичигтэн-2020” улсын уралдааны 12-р ангийн төрөлд тэргүүн байр эзэлж МУИС-ийн Шинжлэх Ухааны Сургуулийн Хүмүүнлэгийн ухааны салбарт элсэн суралцах урилгаа хүлээж авлаа.

12а ангийн сурагч Эрдэнэбат

  • 2018 онд Кенгуру уралдаанд хүрэл медаль, нийгмийн ухааны олимпиадад 3-р байр
  • 2020 он улсын математикийн улсын эчнээ III уралдаанд 2 дугаар байр
  • ММO-57 нийслэлээс шалгарч улсын олимпиадын амжилттай оролцсон. 
  • 2021 он Улсын биологийн олимпиадаас “Алтан” медаль (Шинэ үе сургуулийн 11IB ангийн сурагч Э.Бодьхүү )
  • 2018 онд Улсын математикийн 55дахь олимпиадаас 

Батлхагвын Тэнүүнсайхан (6-р анги) хүрэл медаль

Гансүхийн  Мөнхтүшиг (12-р анги) хүрэл медаль


Г. Төгөлдөр, АйБи төгсөгч IELTS шалгалт 8 оноо

 

Б. Жавхлан, АйБи төгсөгч IELTS шалгалт 7.5 оноо

 


 


12а Анужин, Цэцэгдарь 2019 онд өсвөрийн волeйболын улсын аварга


6в ангийн сурагч А.Соджаргал

  • Спортын төрөл: Олимпын Таеквондо
  • Улсын АШТ-ний Хүрэл медаль (Монгол улс, Өвөрхангай аймаг-2019 он)
  • Дүүргийн АШТ-ний Мөнгөн медаль (Сүхбаатар дүүрэг-2019 он)
  • Төвийн бүсийн АШТ-ний Хүрэл медаль (Булган аймаг-2019 он)
  • БНСУ-ын элчин сайдын нэрэмжит тэмцээний Мөнгөн медаль (У2019 он)
  • Клубын АШТ-ны Мөнгөн медаль (2019 он)

СУРАГЧДЫН УРЛАГ, СПОРТЫН  АМЖИЛТУУД

  • 2014 онд   СБД-ийн "Бидний авьяас-2015" урлагийн  наадмын" Шилдэг найрал дуу" шагнал  
  • 2015 онд   СБД-ийн "Бидний авьяас-2015" урлагийн их наадамд “Шилдэг сургууль” шагнал
  • 2015 онд   СБД-ийн "Бидний авьяас-2015" урлагийн их наадамд Тусгай байр
  • 2015 онд   "Классика 12" улсын уралдаанаас сурагчид  алт1, мөнгө 3, хүрэл 4, тусгай 4
  • 2016 онд   "Классика 13" улсын уралдаанаас сурагчид  алт1, мөнгө 1, хүрэл 4, тусгай 4
  • 2017 онд   "Классика 14" улсын уралдаанаас сурагчид алт3,  хүрэл 4, тусгай 2
  • 2018 онд   "Классика 15" улсын уралдаанаас сурагчид алт 5, хүрэл 5
  • 2015 онд   Нийслэлийн Боловсролын газрын урлагийн наадам алтан медаль 
  • 2016 онд  Нийслэлийн Боловсролын газрын урлагийн наадам мөнгөн медаль
  • 2016 онд   НБГ- ын  85 жилийн ойн нэрэмжит  "Авьяаслаг багш" урлагийн  наадмын гоцлол дууны төрөлд  1-р байр, Алтан медаль  
  • 2009 онд   СБД-ийн  спартакиадад сургуулиараа Тэргүүн байр 
  • 2010 онд  СБД-ийн спартакиадад  сургуулиараа 3-р байр 
  • 2013 онд   СБД-ийн ЕБС-ийн  сурагчдын  "СОРИЛ 2013" уралдаанд 3-р байр 
  • 2015 онд   СБД-ийн  ЕБС-ийн  "СОРИЛ 15"  тэмцээнд  2-р байр
  • 2016 онд   СБД-ийн  ЕБС-ийн "СОРИЛ 16/17 тэмцээнд  2-р байр
  • 2017 онд   Олон улсын сургуулиудын дунд зохиогдсон сурагчдын "Шатрын тэмцээнд" багаараа Тэргүүн байр
  • 2018 онд   UBAC 15 хүртэлх насны  "Хөвгүүдийн сагсан бөмбөгийн тэмцээн"д  Тэргүүн  байр цом
  • 2018 онд   UВAC  "Хөвгүүдийн сагсан бөмбөгийн  аварга шалгаруулах" тэмцээнд  Тэргүүн байр ,цом
  • 2018 онд   UBAC 19  хүртэлх насны хөвгүүдийн " Сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээн"д  Тэргүүн байр,  цом

Биеийн тамирын багш Д.Пүрэвцогтын волейболын секцийн сурагчдын амжилт

  • 2019 онд Сүхбаатар дүүргийн волейболын аварга шалгаруулах тэмцээн 3-р байр (Эрэгтэй ахлах нас)
  • 2019 онд Сүхбаатар дүүргийн волейболын аварга шалгаруулах тэмцээн “Тэргүүн байр” (Эрэгтэй бага нас)
  • 2019 он Сүхбаатар дүүргийн волейболын аварга шалгаруулах тэмцээн 3-р  байр (Эмэгтэй ахлах нас)
  • 2020 он Нийслэлийн волейболын аварга шалгаруулах тэмцээнд шилдэг 8-д шалгарсан
  • 2021 онд “Мөрөөдөлд хүргэх аяз” Өсвөрийн төгөлдөр хуурчдын улсын уралдаанаас төгөлдөр хуурын дугуйлангийн сурагчид 4 алт, 3 мөнгө2 хүрэл тусгай шагнал 3 авсан.